Pasowowanie pierwszoklasistów oraz DEN w naszej szkole

Dnia 11 października 2019 roku w Zespole Szkół w Osiecznicy odbyło się ślubowanie i pasowanie klas pierwszych. Wychowawcą klasy I została pani Elżbieta Puzio.

Pasowanie pierwszoklasistów zostało połączone z Dniem Edukacji Narodowej w naszej szkole, dlatego była to bardzo oficjalna i szczególna uroczystość.  Oficjalna część apelu rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom. Następnie pani dyrektor pogratulowała pierwszoklasistom wejścia w nowy etap ich życia  i życzyła samych szkolnych sukcesów. W dalszej części apelu dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Zespołu Szkół w Osiecznicy.

Po oficjalnej części przyszedł czas na przedstawienie przygotowane przez samych uczniów klas pierwszych oraz sprawdzian przygotowany przez starszych uczniów. Nowi uczniowie bezbłędnie odpowiedzieli na pytania i zgodnie uznano, że nasi nowi pierwszoklasiści w pełni zasłużyli na miano bycia uczniami ZS w Osiecznicy. Nie zabrakło również przedstawienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej  przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem pani Joanny Kowalskiej i pana Damiana Tomiaka.

Apel zakończył się życzeniami, które złożyła nauczycielom przewodnicząca Rady Rodziców.