Ogólnopolskie konkursy języka niemieckiego

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego, które zostały zorganizowane przez Goethe Institut. Jednym z konkursów był konkurs plastyczny pt. „Deutsch um uns herum”, który na plakacie wymagał wpisania haseł w języku niemieckim.

Dzięki pracom konkursowym naszych uczniów, szkoła została nagrodzona (link do strony: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/erd/3af.html). Dzięki temu otrzymamy gry językowe oraz inne pomoce dydaktyczne do wykorzystania na lekcjach języka niemieckiego. Uczniowie otrzymają dyplomy i upominki.

Drugi konkurs ogólnopolski pt. „Fussball verstehen” był konkursem filmowym. Uczniowie nagrywali wywiad w języku niemieckim z fikcyjnym piłkarzem. Nasi uczniowie otrzymają podziękowania od Goethe Institut za uczestniczenie w konkursie.