Grudzień - Styczeń

W naszej szkole stawiamy na innowacyjne podejście do nauki.

1. Kreatywność i technologia na lekcjach historii.

Lekcja otwarta, którą przeprowadziła pani Małgorzata Kowalczyk, była prawdziwą inspiracją do kreatywnego wykorzystania środków dydaktycznych zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Pani Kowalczyk zachęcała do używania drukarki i długopisów 3D, co wzbudziło ogromne zainteresowanie uczniów oraz obecnych nauczycieli. Na lekcji historii uczniowie zgłębiali tajniki epoki baroku, tworząc jednocześnie przy użyciu sprzętu 3D piękne ornamenty inspirowane tym okresem. To wyjątkowe połączenie teorii z praktyką pozwoliło na lepsze zrozumienie zagadnień historycznych oraz rozwijanie zdolności manualnych.

2. Sprzęt audiowizualny w akcji, kręcimy filmiki!

Uczniowie mieli okazję wykorzystać zakupiony aparat i mikrofon do stworzenia filmiku o naszej szkole. Realizacja filmu to jedno z zadań, które realizują uczniowie klasy 8 biorący udział w projekcie eTwinning.