Wizyta funkcjonariuszek Komendy Powiatowej Policji z Bolesławca

Dnia 3 października gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Pani asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska spotkała się z najmłodszymi czyli przedszkolakami i uczniami klasy I.  Pani asp. szt. Beata Łuczkowska z klasami VI.  Szóstaki rozmawiały nt. odpowiedzialności karnej nieletnich, zagrożeń w Internecie, używek, bezpieczeństwa, handlu ludźmi. Młodsze dzieci skupiły się na bezpiecznej drodze do i ze szkoły. Rozmawiały o tym, jak reagować, gdy zaczepi nas nieznajomy bądź zaatakuje pies (ćwiczyły pozycję żółwia). Uczyły się ważnych numerów alarmowych. Mowa był o tym, jak wygląda praca policjanta i innych pracowników służb mundurowych.

Ogólnie wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane i zadowolone ze spotkania. Dziękujemy.