Podsumowanie projektu

W naszej szkole projekt trwał 2 lata i skierowany był do uczniów klas IV-VIII SP. W ramach projektu:

1. Zorganizowano szkolenia dla kadry pedagogicznej, w których uczestniczyli nauczyciele z naszej szkoły:

- Akademia kompetencji nauczyciela

- Program cyfrowy nauczyciel

- Nauczanie metodą projektu

2. Zakupiono pomoce do organizacji i prowadzenia zajęć w ramach ww. projektu oraz sprzęt elektroniczny będący podstawą wielu zajęć edukacyjnych; doposażono pracownię matematyczno-przyrodniczą oraz języka angielskiego w różnorodne pomoce dydaktyczne, wymieniono meble w pracowni informatycznej oraz zakupione zostały nowoczesne komputery.

3. Z zakresu doradztwa zawodowego   zorganizowano 4 wycieczki do różnych miejsc pracy.

4. Dwukrotnie zorganizowano  dwudniową wycieczkę do Warszawy w celu poznania najważniejszych miejsc stolicy oraz udziału w zawodach z robotyki na Politechnice Warszawskiej.

5. W ramach projektu dwukrotnie dziesięcioro uczniów naszej szkoły, a w sumie trzydzieścioro z terenu gminy, wzięło udział w  dziesięciodniowych obozach języka angielskiego – jeden zorganizowany był nad morzem, a drugi w górach.

6. Jesienią 2018 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której brało udział 25 uczniów z naszej szkoły.

7. W czerwcu 2019 r. odbyła się 3-dniowa wycieczka w Karkonosze. Brało w niej udział 30 uczniów.

8. Prowadzono następujące zajęcia:

- Nauka programowania –  prowadząca - Beata Witek,

- Akademia filmowca – prowadzący – Damian Tomiak,

- Klub informatyka – prowadzący – Robert Pomichter,

- Koło młodych naukowców – eksperymenty – prowadząca – Danuta Puzio,

- Zajęcia plastyczne –  prowadzące – Elżbieta  Armata, Anita Prusak,

- Przedsiębiorczość –  prowadząca – Małgorzata Sadowska,

- Język angielski – prowadząca – Joanna Kowalska,

- Kreatywny warsztat budowy lego – prowadzący – Paweł Niemiec.

Wszystkie zajęcia oraz wycieczki były dla uczniów bezpłatne.