• Odwiedziny: 1572039

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół im Jana Pawła II w  Osiecznicy rozpoczęli kolejny rok szkolny 2019 / 2020 uczniowie wraz z opiekunami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 8.10  rozpoczął się Apel.

Przedstawicielka samorządu uczniowskiego przywitała wszystkich zebranych, a po komendzie "Baczność" został wprowadzony poczet sztandarowy.  Następnie odśpiewano hymn państwowy . W dalszej części  głos zabrała Dyrektor Szkoły – Anna Goździk, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych oraz ich rodziców. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Pani dyrektor oraz przedstawicielki samorządu uczniowskiego przypomniały że 1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę i rozpoczęła się II wojna światowa. Był to bardzo trudny czas dla  Polski, a uczniowie w tym dniu nie rozpoczęli nauki. Następnie  uczniowie klasy IVa i VIIa zaprezentowali wytęp artystyczny aby  przypomnieć młodemu pokoleniu o tragicznych, ale i bohaterskich wydarzeniach z naszych dziejów, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.