Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Legnicy

W dniu 13 października 2019 w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych na świecie odbywały się liczne wydarzenia duchowe i kulturalne związane z Dniem Papieskim.

Punktem wyjścia stanowiła książka św. Jana Pawła II pod tytułem „Wstańcie, chodźmy!”

Treść książki i czas, w którym przeżywaliśmy XIX Dzień Papieski, zachęcały, aby

w podejmowanej refleksji zatrzymać się nad:

* I Pielgrzymką św. Jana Pawła II do Ojczyzny (2-10 czerwca 1979 roku);

* Osobą Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa

Tysiąclecia.

Do parafii p. w. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy (Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1) zostały zaproszone szkoły im. Jana Pawła II z terenu diecezji.

Delegacja z naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach.

O godz. 12.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem Księdza Prałata Józefa Lisowskiego, Kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej.

Następnie był program artystyczny pt. :Wstańcie, chodźmy! w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Zagrodnie.

Wspólne świętowanie zakończył poczęstunek.