UWAGA POŻAR! PRÓBNA EWAKUACJA NASZEJ SZKOŁY!

Trzy sygnały dźwiękowe usłyszeli uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły w dniu 6 października.

Uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły i udali się na wyznaczone miejsce zbiórki po ewakuacji. Nauczyciele sprawdzili obecność uczniów znajdujących się pod ich opieką i przekazali informację o stanie klas pani dyrektor.

Szefowa placówki poinformowała dowodzącego akcją strażaka o ewakuowaniu wszystkich osób znajdujących się w tym czasie w budynku. Strażacy sprawdzili pomieszczenia szkoły i po upewnieniu się, że nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia wydali decyzję o możliwości powrotu do budynku. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznicy,  pozytywnie ocenili przeprowadzoną ewakuację.

Celem ćwiczeń było przypomnienie planu ewakuacji szkoły i wypracowanie właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń.

Po przeprowadzonej ewakuacji klasa I miała okazję zapoznać się z wyposażeniem nowego samochodu pożarniczego, czy usiąść w kabinie wozu bojowego i włączyć sygnały alarmowe.

Dziękujemy druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznicy za przeprowadzenie próbnej ewakuacji.