Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

AKCJA ŻONKILE

80. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do wydarzenia społeczno-edukacyjnego przeznaczonego dla szkół — Żonkile. Organizatorem akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Każdego roku 19 kwietnia rozdawane są żółte żonkile na ulicach wielu miast. Żółty żonkil jest symbolem walki o godność, ale także zbiorowej pamięci o tamtych wydarzeniach. Wiemy, jak heroiczną walkę stoczyli żydowscy bojownicy i mieszkańcy getta 80 lat temu. Dlatego też 19 kwietnia uczniowie i nauczyciele przypięli wykonane przez uczniów żonkile. Natomiast na szkolnym korytarzu umieszczona została interesująca gazetka mówiąca  o wydarzeniach z 19 kwietnia 1943 r. Dzięki niej uczniowie zapoznawali się z tym wydarzeniem historycznym.