PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ „GRAMY dla WOŚP!”

W dniu 11 stycznia 2024 r., tuż przed feriami zimowymi w naszej szkole odbył się finał akcji „Tydzień z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy”.

Przez cały tydzień w ZS Osiecznica przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami SU prowadzili różnorodne działania, które miały na celu wsparcie finansowe tego szlachetnego przedsięwzięcia prowadzonego w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.

Finał imprezy zorganizowano w sali gimnastycznej gdzie społeczność szkolna mogła podziwiać występy artystyczne przedszkolaków, uczniów oraz pracowników szkoły.

W zimowy klimat wprowadzili widzów zebranych w sali pracownicy szkoły, którzy wystąpili w przedstawieniu zainspirowanym utworem Skaldów „Z kopyta kulig rwie”. Piosenkę poprzedził skecz w wykonaniu dyrektor szkoły – Pani Urszuli Jasińskiej oraz nauczyciela geografii – Pana Damiana Tomiaka. Zaczęło się tak… Pewna dama została zaproszona przez ukochanego na kulig do Ołoboku. Niestety, mimo że szafa z ubraniami pękała w szwach to piękna pani nie mogła wybrać odpowiedniej kreacji zimowej, która najładniej zaprezentowałaby się w fotorelacji na Instagramie oraz zrobiła wrażenie na znajomych uczestniczących w kuligu. Po przymierzeniu wielu kurtek, czapeczek i płaszczyków gdy luby tracił już cierpliwość dama dokonała wyboru. Na szczęście śnieg jeszcze nie stopniał więc rączy koń z charyzmatycznym woźnicą oraz cudowni znajomi naszej pary mogli udać się przez zaśnieżoną knieję do Ołoboku. Zabawę popsuli im dwaj zbójnicy, którzy w pończochach na głowie wyskoczyli zza drzew chcąc zrabować kosztowności. Kudłaty zbój zerwał z dłoni złotą bransoletkę należącą do jednej z dam, ale łupy nie zostały powiększone bo rozbójnicy trafili na godnych przeciwników, którzy bronili wybranek swojego serca walcząc jak Kung Fu Panda. Sygnał nadjeżdżającej policji przepędził dwóch rabusiów i wybawił z opresji uczestników kuligu.

O fantastyczną oprawę muzyczną zadbały panie pracujące w szkole, które wystąpiły w chórku jakiego nie powstydziłaby się żadna  gwiazda muzyczna światowego formatu.

Po występie pracowników szkoły dzieci z przedszkola oraz uczniowie starszych klas pokazali prawdziwy kunszt prezentując swoje umiejętności artystyczne.

Maluchy rozczuliły nas śpiewając piosenkę pt. ”Pastuszek bosy”. Wzruszenie towarzyszyło nam również podczas występu uczennicy klasy I – Aleksandry Jung, która wspaniale zagrała na keyboardzie utwór „Morskie opowieści”. Dzięki uczniom klasy IV oraz ich wychowawczyni wróciliśmy myślami do świąt słuchając światowego hitu „Last Christmas”. Wykonanie utworu porwało wielu z nas do tańca, a ci odważniejsi śpiewali refren piosenki nie zważając na linię melodyczną.

Na zakończenie imprezy wystąpili najstarsi uczniowie, przedstawiciele klasy VIII. Tym razem nie musieliśmy zastanawiać się czy poprawnie wymawiamy angielskie słowa jak w piosence „Last Christmas” ponieważ młodzież z klasy VIII zaprezentowała utwór polskiej grupy „De Su”. Śpiewając wspólnie z uczniami klasy VIII piosenkę „Kto wie?” zastanawialiśmy się wszyscy czy faktycznie za rogiem naszej szkoły nie stoją Anioł z Bogiem…

Zgodnie z tym co napisaliśmy na plakatach promujących odbywającą się w naszej szkole akcję charytatywną możemy chyba z czystym sumieniem powiedzieć, że naprawdę DZIAŁO SIĘ!!!