PROJEKT "POWSTAŃCY'44 – PAMIĘTAMY!”

Wzięliśmy udział w 4. edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego

„Powstańcy’44 – pamiętamy!”.

To dla naszej społeczności ważne wydarzenie, które połączyło pokolenia i pozwoliło młodzieży zrozumieć bohaterstwo oraz wartości, jakimi kierowali się młodzi powstańcy.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły angażowali się w różnorodne działania. Lekcje etyki stały się miejscem refleksji nad wartościami, którymi kierowali się bohaterowie Powstania Warszawskiego. Młodzież prezentowała informacje na temat Poczty Powstańczej i Szarych Szeregów, co pozwoliło im na głębsze zrozumienie dramatycznych wydarzeń sprzed lat.

Lekcje języka polskiego stały się platformą do analizy poezji, której autorzy, tacy jak Tadeusz Gajcy, Józef Szczepański i Krzysztof Kamil Baczyński oddawali w swoich utworach ducha i tragiczność Powstania Warszawskiego. Razem z panią Barbarą Piękną uczniowie zgłębiali tajniki poezji wojennej, odkrywając nie tylko piękno słowa, ale także bolesne doświadczenia tamtych czasów.

Niezwykle ważnym elementem naszego zaangażowania było także wsparcie materialne dla Powstańców. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy, które następnie wpłaciliśmy na skarbonkę projektu „Powstańcy’44 – pamiętamy!”. Jesteśmy dumni z naszego wkładu, udało nam się zebrać kwotę 550 zł. To dowód nie tylko na solidarność, ale także na to, że młodzież szkolna potrafi być aktywna i wrażliwa na potrzeby innych.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie, nauczycielom za organizację projektu, a także rodzicom za wsparcie finansowe. Dzięki Wam, nasza szkoła mogła w pełni uczestniczyć w projekcie „Powstańcy’44 – pamiętamy!”, przyczyniając się do upamiętnienia bohaterów tamtych dni.