MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego świętowaliśmy

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Tegoroczne obchody były niezapomnianym wydarzeniem, w którym uczniowie aktywnie uczestniczyli, zgłębiając tajniki polszczyzny oraz czerpiąc radość z fascynujących zadań i konkursów.

Jednym z głównych elementów świętowania było wręczenie uczniom zakładek, które nie tylko ozdobiły ich książki, ale również były pełne cennych wskazówek dotyczących poprawnej polszczyzny. Każda  zawierała regułki ortograficzne lub praktyczne rady, które miały pomóc w unikaniu najczęstszych błędów językowych. Ta doskonała inicjatywa podkreśla, jak ważne jest umiejętne posługiwanie się językiem ojczystym i dbanie o niego.

W całej szkole pojawiły się także gazetki tematyczne prezentujące ciekawostki dotyczące polskiego języka oraz jego ewolucji. Drzwi klas zostały ozdobione "Językowymi łamańcami" oraz wyrazami, w których najczęściej popełniamy błędy ortograficzne. To nie tylko estetyczne urozmaicenie szkolnych korytarzy, ale również inspiracja do rozmów na temat poprawności językowej.

Uczniowie klas 5-8 zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi polskich noblistów. Jednym z elementów tej przygody było rozwikłanie tajników Szyfru Cezara.

Jednocześnie tego dnia uczniowie z kl. VI – VIII obejrzeli spektakl naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza pt. „Dziady” cz. II. Mieli okazję do spotkania z żywym słowem na scenie i przeniesienia się w odległe czasy.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole to nie tylko okazja do nauki i rozwijania umiejętności językowych, ale również doskonała zabawa i integracja społeczna. Dzięki różnorodnym działaniom uczniowie z dumą manifestowali swoją miłość do języka ojczystego oraz zdobywali nowe umiejętności w fascynujący sposób. To wyjątkowe wydarzenie pozostanie na długo w pamięci naszej szkolnej społeczności, inspirując do dalszej przygody z językiem polskim.