Niezwykłe spotkanie z bajką pt. ,,Kopciuszek” w teatrzyku obrazkowym kamishibai.

Niezwykłe spotkanie z bajką pt. ,,Kopciuszek”

w teatrzyku obrazkowym kamishibai.

Niedawno w naszej szkole odbyło się innowacyjne przedstawienie teatrzyku kamishibai pt. ,,Kopciuszek”. Kamishibai to tradycyjna japońska forma teatru ulicznego, w której narracja oparta jest na obrazach prezentowanych w drewnianym teatrzyku. Ta interaktywna forma sztuki jest doskonałym narzędziem do angażowania publiczności, zwłaszcza dzieci, w opowieści i historie. Dzięki kamishibai każdy może przenieść się w magiczny świat wyobraźni, gdzie słowa i obrazy stają się jednością. Zabawy stolikowe, które towarzyszyły prezentacji, wspaniale uzupełniły doświadczenie teatralne, oferując dzieciom możliwość praktycznego zastosowania tematów z przedstawienia. "Kto więcej oddzieli" z wykorzystaniem fasoli i grochu, a także układanie puzzli wspólnie z wychowawcą z motywem ,,Kopciuszka", Układanie puzzli jest jedną z tych czynności, która może dostarczyć mnóstwo radości i emocji, zwłaszcza kiedy odbywa się to w grupie i pod okiem wychowawcy;-) To zajęcie, choć na pierwszy rzut oka wydawało się  proste i spokojne, w rzeczywistości wyzwoliło burzę emocji - od frustracji, przez zdumienie, aż po radość z osiągnięcia wspólnego celu. Z kolei zabawa muzyczno-ruchowa z elementami baśniowymi dawała szansę na wyrażenie emocji i energii poprzez taniec, co jest istotnym elementem rozwoju emocjonalnego i fizycznego dzieci. Każdy z uczestników mógł założyć koronę bądź tiarę i przez chwilę wcielić się w rolę Księcia i Kopciuszka na królewskim balu. Piękny zamek w tle, zaczarowana dynia, kolorowe bańki, czy tajemnicze zasłonięte okna niewątpliwie dodały magii i uroku całemu przedstawieniu. Bal królewski z elementami baśniowymi na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Mamy nadzieję, że przedstawienie teatrzyku kamishibai w naszej szkole przyniosło wiele radości i inspiracji wszystkim uczestnikom!