Wycieczka klasy IIb SP

Dnia 16 września 2016 roku, korzystając z ostatnich ciepłych dni, uczniowie z klasy II B wyjechali na wycieczkę do Osady danieli, ekologicznej agroturystyki w Jaroszówce. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję  zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów.

Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała o życiu zwierząt zamieszkujących Osadę danieli. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Uczniom szczególnie podobały się małpki, kangur, alpaka oraz oczywiście daniele, które niespodziewanie wynurzały się ze swoich kryjówek. Dopełnieniem wycieczki była dyskoteka w pianie i bańkach mydlanych. Zwieńczeniem naszej przygody były zabawy na dmuchańcach i placu zabaw.

Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Osada danieli jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.