Warsztaty klasy III SP

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach  pt. ,,Mój kalejdoskop” zorganizowanych   w szkole. Spotkanie prowadził wspaniały instruktor zajęć artystycznych pan Jan Trawnicki.

W pierwszej części spotkania  przeprowadzono  pogadankę  na temat bezpieczeństwa podczas pracy oraz omówiono kolejne etapy pracy.

Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Zaproszono  uczniów do twórczości, po uprzednim podaniu wskazówek dotyczących wykonania  pracy. Każdy uczestnik  wykonywał kalejdoskop według instrukcji podanej przaz pana Jana, następnie ozdabiał kalejdoskop według własnego pomysłu.

Po zakończeniu działań plastycznych dokonano wspólnej oceny prac i zorganizowano wystawę. Na zakończenie dnia każde dziecko wzięło swój kolejdoskop do domu. Był to prezent od pana Trawnickiego( dziadka Jasia) dla całej klasy. Ten dzień był ważny dla naszego kolegi Jasia, gdyż były jego 9 urodziny. Wszyscy złożyli chłopcu życzenia i zaśpiewali 100 lat. Dziadek chłopca miał wspaniały pomysł na uczczenie urodzin wnuka i wspólne świętowanie z klasą.

Nauczyliśmy się robić kalejdoskopy. Uczniom bardzo podobały się zajęcia. Świadczą o tym podziękowania, które dzieci własnoręcznie wykonały dla prowadzącego warsztaty. Brawo dzieci, pracowałyście wspaniale. Wykazałyście się cierpliwością, wytrwałością  i dużym zaangażowaniem.Świetnie

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Janowi Trawnickiemu za znakomite warsztatyUśmiech