Ślubowanie uczniów klasy pierwszej SP na ucznia

12 października 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczstość PASOWANIA NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ. W uroczystym apelu wzieli udział uczniowie, nauczyciele, przedszkolaki oraz rodzice pierwszoklasistów.

Przy słowach wiersza " Idą pierwszaki, dawne maluchy" recytowanego przez uczennice klasy IVa Dominikę Ryś, wychowawczyni Elżbieta Puzio wprowadziła ucziów klasy pierwszej. Wszystkich przybyłych gości i uczniów przywitała dyrektor szkoły pani Anna Goździk. Najważniejszym punktem apelu była ceremonia ślubowania i pasowania. Uczniowie klasy pierwszej uroczyście złożyli śubowanie a następnie zostali pasowani na ucznia przez panią dyrektor. Uczniowie klas IV oraz przedszkolaki wręczyli młodszym kolegom i koleżankom prezenty. O swoich pociechach nie zapomnieli również rodzice, którzy przygotowali dla nich " Rożki obfitości" oraz wspaniały poczęstunek w klasie. Pierwszoklasiści wykazali się też dużą wiedzą, dali też popis swoich umiejętności artystycznych. Pięknie zaprezetowali wyuczone wcześniej wiersze i piosenki. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na długo zapamiętają ten dzień.