Próbna ewakuacja szkoły

Dnia 18 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Na pierwszym piętrze zadymienie zauważyła pani Ewa Wiącek i powiadomiła o tym fakcie dyrekcję.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Dokładnie o godzinie 12.20 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami zachowując wytyczne zawarte w dokumencie szkolnym „Procedura ewakuacji” przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.
Na boisku nauczyciele złożyli meldunek prowadzącej ewakuację dyrektor Annie Goździk gdzie okazało się, że trzech uczniów zostało     w szkole podjęto decyzję o szybkim odnalezieniu uczniów (oczywiście sytuacja zaaranżowana) wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.
W akcji brali udział: Dyrekcje, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi, pielęgniarka szkolna oraz rodzice, którzy przebywali na terenie szkoły.
Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm         i uczniowie wrócili na lekcje.
Próbna ewakuacja została zgłoszona do Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu 2 tygodnie wcześniej.
Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.
Koordynatorem ewakuacji był inspektor BHP Pan Roman Jabłoński