Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

26 września – EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły przygotowując sałatki wywodzące się z różnych krajów w nietypowy sposób obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych.

Kilka dni wcześniej wybraliśmy jakie sałatki będziemy przyrządzać aby 26 września pod opieką wychowawcy lub innego nauczyciela w bezpieczny i higieniczny sposób przygotować pyszną i zdrową sałatkę. Czas przygotowania i oczekiwania na degustację umilały nam dźwięki muzyki greckiej, włoskiej, francuskiej czy angielskiej. Za oknem świeciło piękne słońce a my słuchając relaksacyjnej melodii przenosiliśmy się myślami do Grecji oraz innych krajów.

Dzięki naszym wychowawcom oraz nauczycielom odkryliśmy skąd wzięły się nazwy sałatek Caprese i Cezar. Dowiedzieliśmy się także co oznaczają słowa: „włoszczyzna” oraz „stół szwedzki”, z jakich krajów „przywędrowały” do Polski różne warzywa i owoce oraz jaką w tym zasługę miała królowa Bona. Niektórzy z nas dając upust swojej energii zatańczyli w rytm greckiej muzyki bawiąc się razem ze swoim wychowawcą.

Wszyscy uwielbiamy jeść więc przygotowane przez nas sałatki szybko zniknęły z naszych talerzyków.  Był to dowód na to, że owoce oraz warzywa nam smakują i zdrowe jedzenie wśród wszystkich uczniów wypromują.